ŞİİR ÖYKÜ VE DENEMELERİM -GÖRSELLER

MERHABA KONUK ,

SAYFAMA HOŞ GELDİNİZ.


ŞİİR ÖYKÜ VE DENEMELERİM -GÖRSELLER

10 Şubat 2012 Cuma

KISAYOĞUN ÖYKÜLER

CİDDİ MAVİ
Fotoğraf makinelerinin uzun burunları masum ve ciddi bakan mavi renkteki çocuk gözlere çevrilmişti. Herkes değişik ve yepyeni bir buluşla en profesyonel açıyı ve ışığı yakalamaya çalışıyordu. Gülsene, hadi biraz tebessüm et. Çocuk anlamaz aldırmaz ve duyarsız bakışını indirdi. Uzun burunlu mercekler üç numara büyük terliklerden bembeyaz kara doğru fırlamış minicik ayak parmaklarına bakmaya başladığında, çocuk dudaklarını büzdü, kaşlarını çattı. Deklanşör sesleri, sessizlikle yer değiştirince çocuk, tahta bahçe kapısına doğru yürüdü.
Evin Okçuoğlu

MASUMİYET KARASI
Kapkara bir temizlik ışıldıyor bu kez. Çocuk bakışındaki masumiyeti, o kapkara temizliği kirleterek kullanıyorlar. Dünyayı kirleten bilinçleriyle masumiyetin karasına beyaz kirlerini bulaştırıyorlar. Siyah ve beyazdan fırlıyor çelişki, sayfaları delik deşik ediyor.
Evin Okçuoğlu
AFGAN KIZI
Yıllar sonraki halini de aynı dergide utanmadan sergileyen derginin kapak resmi; Afgan kızın yüz çizgilerini ve peçenin altına saklı nefretle barutlanmış namluyu, nato üslerinde, afyon tarlalarının üzerinde dolaştıran bir uçağım ben.
Evin Okçuoğlu